Kontakt

Cynkowanie metodą termodyfuzji

Cynkowanie termodyfuzyjne

Cynkowanie termodyfuzyjne (cynkowanie metodą termodyfuzji, szaerardyzacja) to technologia, której my - Promet S.A. jesteśmy europejskim liderem. Wykorzystujemy ją na co dzień przy zabezpieczaniu gwoździ ocynkiem termodyfuzyjnym.

 

Czym jest cynkowanie termodyfuzyjne?

Cynkowanie metodą termodyfuzji to innowacyjna technologia zabezpieczająca przed korozją gwoździe i inne drobne detale wykonane ze stali lub żeliwa. Powłoki wykonane tą metodą charakteryzują się bardzo wysokimi właściwościami antykorozyjnymi, jak i dużą odpornością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Proces dyfuzyjnego pokrywania detali odbywa się w hermetycznie zamykanych cylindrach umieszczanych w piecu elektrycznym. W cylindrze znajdują się detale poddawane cynkowaniu wraz odpowiednią ilością mieszanki proszku cynkowego. W wyniku procesów dyfuzyjnych powstaje powłoka stopowa cynk-żelazo charakteryzująca się bardzo wysokimi właściwościami antykorozyjnymi.

Dzięki temu ze proces odbywa się w dużo niższych temperaturach niż cynkowanie ogniowe można cynkować detale które podczas cynkowania ogniowego ulegają odpuszczeniu bez ryzyka utraty ich własności mechanicznych. Ponadto powstała powłoka idealnie odwzorowuje kształt obrabianego elementu bez zgrubień i narostów występujących podczas cynkowania ogniowego.

Elementy poddawane cynkowaniu termodyfuzyjnemu nie wymagają wytrawienia przed procesem cynkowania. Dzięki temu nie są narażone na powstanie kruchości wodorowej.

Ponadto brak trawienia w procesie przygotowania powierzchni przed cynkowaniem, jak i brak chromianów w procesie pasywacji detali po cynkowaniu powoduje, że proces jest bardzo przyjazny dla środowiska. Brak emisji toksycznych odpadów.

Usługa cynkowania termodyfuzyjnego

Promet S.A. jako jedna z niewielu firm w Polsce, a jednocześnie jako europejski lider w cynkowaniu termodyfuzyjnym, świadczy profesjonalną usługę cynkowania termodyfuzyjnego. Dysponujemy najnowocześniejszą w Polsce linią do cynkowania termodyfuzyjnego. Posiadamy zarówno odpowiedni park maszynowy, jak i doświadczenie, aby móc świadczyć dla Państwa usługę cynkowania metodą termodyfuzji.

Produkowane przez nas gwoździe można zamówić zarówno bez ocynku, jak i z ocynkowane metodą termodyfuzji.

 

 

Produkowane przez nas gwoździe w termodyfuzji

 Sposób łączenia Gwoździe łączone papierem Gwoździe łączone plastikiem Gwoździe łączone drutem Gwoździe w luzie 
 Długość  50 mm - 90 mm 50 mm - 90 mm
 gwoździe ciesielskie: 
 40 mm - 70 mm
 32 mm - 100 mm 32 mm - 180 mm
 Średnica  2,8 mm - 3,1 mm 2,8 mm - 3,1 mm
 gwoździe ciesielskie: 
 4,0 mm
 2,1 mm - 3,4 mm 2,1 mm - 6,5 mm
 Trzpień  gładki; pierscień; centek; gładki; pierscień; centek; skręt gładki; pierścień; centek; skręt gładki; pierścień; centek; skręt; kwadrat szwedzki; kwadrat prosty
 Norma  PN-EN 13811